Jesteś tutaj: strona główna

Kolejny sukces Świątecznej Zbiórki Żywności w Olkuszu!

Olkuszanie znów nie zawiedli. W ramach kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności
organizowanej przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu
we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności
udało się zebrać ponad 2,5 tony żywności!

 

„Obserwujemy, że z roku na rok Zbiórki Żywności cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem darczyńców. Ważne jest zarówno to, że ludzie w tych trudnych czasach potrafią się podzielić, ale też to, że ufają nam wiedząc, że łączy nas wspólny cel – pomoc najbardziej potrzebującym” – podsumowuje koordynator akcji Janina Lenarczyk.

W ostatni weekend listopada przy specjalnie oznakowanych koszach w 13 olkuskich sklepach dyżurowali wolontariusze z 6 Szkolnych Klubów Wolontairackich - I L.O , II L.O., IV L.O., Z.S. nr1, Z.S.nr 3 i Z.S.nr4.

Zgodnie z zapotrzebowaniem do koszy trafiały: olej, mąka, makaron, konserwy mięsne i rybne, słodycze, dżemy oraz produkty o długim terminie przydatności do spożycia.

„Klienci chętnie dzielą się z nami swoimi zakupami. Wiedzą, że wszyscy gramy w jednej drużynie. Chodzi przecież o to, by sprawić radość tym, którym może się na co dzień wydawać, że Święty Mikołaj o nich zapomniał!” – kwituje Marcin – wolontariusz z IV L.O w Olkuszu.

Zebrana żywność w formie paczek trafi tuż przed świętami do osób i rodzin najbardziej potrzebujących z naszego terenu, doświadczonych biedą, chorobą, bezrobociem czy niezaradnością życiową.

Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną Zbiórkę – wolontariuszom, ich opiekunom oraz darczyńcom składamy serdeczne podziękowania, wierząc, że ten szczytny cel jeszcze nieraz otworzy nasze serca, by podzielić się z drugim człowiekiem tym, co mamy najcenniejsze.

 

źródło: Centrum Wolontariatu w Olkuszu

 

 

Dodano dnia 03.12.2014 przez Redaktor strony

Wróć
Powered by CuteNews